Strona główna / Aktualności

STALEXPORT AUTOSTRADA MAŁOPOLSKA S.A. URUCHAMIA NOWY INTERNETOWY SERWIS KLIENTA ELEKTRONICZNEGO POBORU OPŁAT A4Go

2020.06.23 / 11:19 | Aktualności

Dzisiaj (wtorek 23 czerwca) koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków oddał do dyspozycji kierowców nowy internetowy serwis klienta A4Go, dostępny pod adresem www.a4go.pl. Użytkownicy usługi A4Go mogą teraz korzystać z dwóch opcji płatności za przejazdy: zakupionymi wcześniej impulsami (prepaid) bądź kartą płatniczą przypisaną do urządzenia pokładowego (postpaid).

Kierowcy, którzy – płacąc przy pomocy A4Go – sprawniej pokonują bramki w Mysłowicach i w Balicach, teraz równie sprawnie i wygodnie mogą zarządzać swoimi kontami użytkowników w serwisie klienta. Znajdą tam m.in. informacje o posiadanych urządzeniach, liczbie dostępnych impulsów, wybranych metodach płatności, a także o transakcjach, przejazdach czy dostępnych do pobrania fakturach.

Ci, którzy nie zdecydowali się jeszcze na płatności automatyczne, na www.a4go.pl dowiedzą się, dlaczego warto dołączyć do elektronicznego poboru opłat i jak to zrobić.

Nowością jest możliwość użytkowania A4Go na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przedpłata, inaczej prepaid, czyli zakup pakietu impulsów – przejazdów autostradą, przypisanych do urządzenia pokładowego. Drugi to postpaid polegający na podpięciu do urządzenia pokładowego karty płatniczej – opłata jest pobierana z karty po przejeździe przez bramkę autostradową. Kierowca może wybrać obie te opcje.

– Internetowy Serwis Klienta A4Go w pełni odpowiada na potrzeby współczesnego użytkownika internetu, który korzysta z sieci na różnych urządzeniach: smartfonach, komputerach czy tabletach. Zależało nam na tym, żeby nowa strona była dobrze zaprojektowana, intuicyjna w obsłudze i wyczerpująco prezentowała wszystkie informacje istotne dla obecnych i przyszłych klientów A4Go – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA. – Elektroniczny pobór opłat uruchomiliśmy z myślą przede wszystkim o regularnych użytkownikach naszej autostrady, przedsiębiorcach, właścicielach flot, dla których ważne jest sprawne pokonywanie bramek czy wygodne kontrolowanie przejazdów służbowych. Warto zainteresować się tym rozwiązaniem także ze względu na oszczędność pieniędzy – to w tej chwili jedyne narzędzie, które, poprzez opcję doładowywania urządzenia pokładowego impulsami awansem, pozwala kierowcy zabezpieczyć tańsze przejazdy naszą autostradą aż przez dwa lata – dodaje.

Podróżujący z elektronicznym poborem opłat A4Go lub Telepass oraz aplikacją Autopay do końca września 2020 r. mogą oszczędzać na każdej podróży od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1, 17 zł zamiast 20 zł w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5. Ci, którzy wybiorą opcję prepaid dla A4Go, w okresie promocji za ważny dwa lata pakiet 20. impulsów zapłacą 140 zł (kat. 1), 340 zł (kat. 2 i 3) oraz 600 zł (kat. 4). Jeden impuls to jeden przejazd przez plac poboru opłat.

Elektroniczny pobór opłat A4Go działa w oparciu o urządzenie pokładowe, wypożyczane użytkownikom za kaucją 50 zł. Zainstalowane na przedniej szybie samochodu, komunikuje się z anteną na bramce autostradowej, szlaban podnosi się po dokonaniu kategoryzacji pojazdu. Do jednego urządzenia pokładowego można przypisać dwie kategorie pojazdów i aż trzy numery rejestracyjne. Sprawne przejazdy z A4Go oraz pozostałymi płatnościami automatycznymi są możliwe dzięki wydzieleniu dla nich skrajnej lewej, oznaczonej na pomarańczowo bramki na PPO w Mysłowicach i w Balicach. Jej przepustowość jest trzykrotnie wyższa niż bramek z obsługą manualną.

Elektroniczny pobór opłat A4Go koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków uruchomił w lipcu 2016 r. Przez cztery lata wydano kierowcom blisko 40 tys. urządzeń pokładowych. W serwisie A4Go zarejestrowało się przez ten czas ponad 27 tys. użytkowników.

Pod adresem https://youtu.be/R95U5DkKUXA  SAM SA udostępnił film instruktażowy, prezentujący wszystkie funkcjonalności nowego internetowego serwisu klienta A4Go.

Informacje dotyczące A4Go oraz innych płatności automatycznych na A4 Katowice-Kraków można znaleźć na stronie internetowej: www.automatycznaA4.pl.

###

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Dodatkowych informacji udzieli:

Rafał Czechowski
Rzecznik prasowy SAM S.A.
e-mail: rafal.czechowski@imagopr.pl
tel. 601 063 200