Strona główna / Aktualności

WAKACJE Z RABATEM NA PRZEJAZDY A4 KATOWICE-KRAKÓW DLA UŻYTOWNIKÓW A4Go, AUTOPAY, SKYCASH i TELEPASS

2020.06.10 / 17:34 | Aktualności

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków utrzyma preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazdy do końca września tego roku. Płacąc bezkontaktowo, nadal będzie można oszczędzać, w zależności od kategorii pojazdu, od 3-5 zł na każdej bramce. Od wakacji użytkownicy videotollingu będą mieli do wyboru dwie aplikacje na telefon: Autopay oraz SkyCash, a korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go dwie opcje płatności: zakupionymi wcześniej impulsami bądź kartą płatniczą przypisaną do urządzenia pokładowego.

Kierowcy, którzy podróżują z aplikacją Autopay albo elektronicznym poborem opłat A4Go czy Telepass, dzięki wprowadzeniu z początkiem tego roku stawek preferencyjnych, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1, 17 zł zamiast 20 zł, w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5. Nabywane taniej impulsy (doładowania) A4Go zachowują ważność aż przez dwa lata.
Z preferencyjnych stawek dla płatności automatycznych będzie można korzystać do końca września tego roku.
W tej chwili odsetek transakcji z udziałem Autopay i A4Go w godzinach szczytu wynosi już 36 proc.   

– Łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i obowiązującym w Polsce stanem epidemicznym, skutkuje stałym wzrostem ruchu na naszym odcinku autostrady A4. W perspektywie stopniowego powrotu do biur czy zakładów pracy oraz planowania letnich wyjazdów wakacyjnych, bezkontaktowe metody płatności za przejazdy autostradą są, z wielu względów, najkorzystniejszym dla kierowców wyborem. Za płatnościami automatycznymi przemawiają nie tylko rabaty, ale też błyskawiczne transakcje bez zatrzymywania się na dedykowanych bramkach, do których, ze względu na ich dużo wyższą przepustowość, praktycznie nie ma kolejek. Z aplikacją bądź urządzeniem pokładowym podróżujemy taniej, szybciej, wygodniej i bezpieczniej dla zdrowia – podsumowuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.

Koncesjonariusz nadal rozwija płatności automatyczne. Elektroniczny pobór opłat A4Go poszerzony zostanie o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe będzie można powiązać z kartą bankową. Podczas przejazdu przez bramkę z konta bankowego klienta pobierana będzie opłata za przejazd. Zwolni to kierowców z konieczności doładowywania urządzenia impulsami awansem, taka opcja będzie jednak nadal dostępna dla chętnych. Z końcem czerwca uruchomiony zostanie nowy serwis A4Go, umożliwiający kompleksową i wygodną obsługę konta użytkownika przez internet.

Ci, którym bardziej po drodze z videotollingiem – opłatą opartą o odczyt tablicy rejestracyjnej – będą mieli do wyboru dwie aplikacje: poza dostępną na A4 Katowice-Kraków od roku aplikacją Autopay, również aplikację SkyCash. Za pośrednictwem obu można realizować płatności także na bramkach autostrady A1.

W ramach upłynniania ruchu na placach poboru opłat, SAM SA kontynuować będzie poszerzanie placów poboru opłat w Brzęczkowicach i w Balicach oraz wydłużenie pasów dojazdowych do bramek dedykowanych płatnościom automatycznym, a w przyszłości planuje zwiększyć liczbę stanowisk dla natychmiastowych transakcji bezgotówkowych.

Informacje dotyczące płatności automatycznych i stawek preferencyjnych są dostępne na stronie internetowej: www.automatycznaA4.pl

###

Informacje o SAM S.A.

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zarządza 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Jest to pierwsza pełnowartościowa tego typu droga w Polsce, wybudowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jako inwestycja typu brownfield – na bazie drogi powstałej w latach 70. i 80. Stalexport Autostrada Małopolska S.A. uzyskała koncesję na jej przystosowanie do wymogów autostrady płatnej oraz eksploatację w 1997 roku. Wymagało to licznych inwestycji. Wszystkie projekty inwestycyjne, a także bieżące utrzymanie pasa drogowego finansowane są z przychodów z tytułu poboru opłat za przejazd odcinkiem koncesyjnym oraz kredytów pozyskanych z międzynarodowego konsorcjum bankowego. Projekt realizowany przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., w odróżnieniu od innych koncesji na zarządzanie autostradami płatnymi, nie obciąża Skarbu Państwa żadnymi zobowiązaniami. Spółka nie korzysta z żadnych dotacji, czy też gwarancji Skarbu Państwa.

Dodatkowych informacji udzieli:

Rafał Czechowski
Rzecznik prasowy SAM S.A.
e-mail: rafal.czechowski@imagopr.pl

tel. 601 063 200